В останні роки питання охорони та зміцнення здоров'я та пропаганди здорового способу життя стали особливо актуальними. З раннього віку педагоги розвивають у дітей рухову і пізнавальну активність, привчають їх думати і піклуватися про своє здоров'я, виховують у дітях усвідомлене ставлення до нього. Валеологічне виховання дошкільників виходить на перші позиції за ступенем значущості; збереження фізичного здоров'я та психологічного благополуччя дітей є одним з основних напрямків педагогічної діяльності вихователів у ДНЗ. Безсумнівно, чим раніше почне проявлятися турбота про здоров'я дитини, про формування у неї навичок здорового способу життя, тим більш соціально інтегровану і працездатну людину отримає суспільство.
       14 грудня 2018 року, відповідно до плану  методичної роботи у Костянтинівській сільській раді, на базі Червонополянського ясла-садка «Ромашка» відбувся семінар-практикум для вихователів дошкільних закладів освіти на тему: «Валеологія - як засіб  збереження та зміцнення  здоров’я дітей  дошкільного віку».

Семінар  складався із теоретичної та практичної частини. Директор закладу Пенязева Олена Леонідівна ознайомила присутніх із поняттям «валеологія», розкрила принципи і підходи  валеологічного  виховання дітей дошкільного віку,  розповіла про роботу закладу з даного питання.

У ході  практичної частини  медична сестра закладу Подпалова  Людмила   Анатоліївна розповіла про методику проведення  дихальних вправ та  точковий масаж.

Вихователь молодшої групи Шейник  Ірина Іванівна  розкрила особливості методики проведення   розвитку дрібних м'язів рук. Провела  серію ігор і вправ по розвитку дрібної моторики.

Подорожувала «Стежиною здоров’я» вихователь різновікової групи Комар Тетяна Анатоліївна.  Під час «подорожі» вихователька розкрила форми роботи з дітьми щодо зміцнення та збереження здоров’я. Особливо захоплюючими були вправи  на платформі для степ аеробіки, ігри з м’ячами. Дуже сподобалося дітям подорожувати стежинками здоров’я,  де вони не тільки  набували  навички здорового способу життя, загартування, гігієни тіла та духу, а й дізналися про  цілющі трави рідного краю, їх корисні властивості та скуштували смачні  напоїв із них.

Учасники семінару мали змогу виготовити власними руками аромомішечки, а допомагала  директор закладу Олени Пенязєва.

Підсумок  семінару  - практикуму підвела  методист Сіменович Людмила Василівна.

Методист                               Людмила Сіменович

Фото без опису