Засідання динамічної групи «Пошук»

Методика проведення «ранкових зустрічей» із  здобувачами освіти 1 класу Нової української школи

13 грудня 2018 року на базі Костянтинівського закладу повної загальної середньої освіти відбулося засідання  динамічної групи «Пошук» вчителів початкових класів,  які  викладають  та у наступному році будуть викладати у 1 класах НУШ. Тема засідання дуже актуальна, адже відповідно Концепції  НУШ  навчальний день  розпочинається з ранкової зустрічі.

Незважаючи на те, що вчителі першокласників пройшли навчання, отримали сертифікати, але як запровадити все це у освітньому процесі кожен зрозумів по своєму або  як прийнято казати у народі «кожен вариться у своєму котлі» . Тож виникла необхідність  такої зустрічі для обміну досвідом,  своїми напрацюваннями та розробками.

Вчителем початкових класів 1 класу НУШ Костянтинівського закладу повної загальної середньої освіти Новохожньою Наталією Дмитрівної, керівником даної групи,  було зазначено, що  ранкові зустрічі на сьогодні - це актуальний і важливий компонент уроку і кардинально відрізняється від традиційних оргмоментів.

Діти на даний час мають інформаційну перенасиченість, тобто вони знають все по трішки і їм дуже важко систематизувати свої знання, а ще складніше застосувати теоретичні знання на практиці. Тому проводячи на початку дня ранкову зустріч вчитель націлює дітей на конкретну тему тижня та дня, частково перевіряє рівень їх знань   та разом з учнями вирішує, як буде проходити робота протягом дня.      Далі Наталя Дмитрівна  зупинилася на чотирьох складових ранкових зустрічей та їх  методиці проведення.

У практичній частині зустрічі  проведено майстер – клас за  темою тижня «Подорож у часі».  Вчителі, які були в ролі учнів поетапно, по кожному складовому ранкової зустрічі, виконували  завдання з великим задоволенням. На «кріслі автора»  «учні» розповідали, як вони змінилися  навчаючись у закладі  за 4 місяці, які  поняття вони знають, що уміють.

Учасники динамічної групи на практиці освоювали техніку  спільного виконання   малюнку за допомогою одного олівця, який тримали одночасно два учасника та виконували ще багато різноманітних та цікавих завдань.

Колеги - вчителі подякували  Наталії Дмитрівні за цікаве та змістовне  навчання.

Присутня на заході                                           Людмила Сіменович