І обертається кров захисників у квіти

Кажуть: «Подвигів не стерти !

Лине слава гомінка

Хто вимирає за безсмертя -

Буде жити у віках»

Біжать, відлітають роки… Ось уже минуло 75 років з дня визволення Горностаївщини від фашистських загарбників. Та вони не владні над світлою пам’яттю героїв – захисників, бо подвиги їх викрешують і нині в серцях сучасників вогняні іскри вічної любові і безмежної вдячності за мирне небо, за щасливе дитинство. Героїчні звершення, визволителів рідної землі від ворогів, будять у серцях нинішнього покоління бажання зробити щось добре, світле, корисне , аби  хоч краплинкою віддячити їм за порятунок від нацизму.

Саме такою краплинкою вдячності і стала робота волонтерів Долінського І., Петренка Д., Блищика Г., Сороки Н., Гаврилюка Д., Посунька В., Дубини К., Гашенка Д. по упорядкуванню місць поховань бійців, які ціною свого життя врятували свій народ від поневолення. Розпочали вони свою роботу з братського кладовища Червоної Поляни,  де кожен крок відлунюється болем, потім обеліски в селах Миколаївки, Костянтинівки. Випололи бур’яни, вигребли листя, підмели, а потім поклали живі квіти до обелісків та вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання всіх тих, чиє життя забрала найжорстокіша з війн - Друга світова.

Справа цих юнаків свідчить про їх теплі, переповнені любов’ю серця, про те, що вони не забули  солдат, які живуть не лише в списках загиблих, а й в серцях вдячних нащадків.

Спинися тут. Заради всіх живих…!

Ведмедьова Г.В., директор

Червонополянського ЗПЗСО.