Міжнародний день рідної мови

21 лютого представники всіх націй і народностей можуть відзначати Міжнародний день рідної мови. Це свято було проголошене на Генеральній конференції ЮНЕСКО, яка відбулася 17 листопада 1999 року і відзначається  ось уже 20 років постіль.

Відзначали це свято і в закладах освіти Костянтинівської сільської ради.  Класними керівниками, вчителями – мовниками були проведені тематичні години, присвячені Міжнародному дню рідної мови. Лунали вірші Кобзаря, прислів`я, приказки про мову. «Тепла, барвиста, калинова, рідна, велична, багата, мелодійна…», —так характеризували діти рідну мову.

У цей день вже традиційно учні АнтонівськогоЗО відвідали сільську бібліотеку. Юлія Валерівна, бібліотекар, повідомила   цікаві факти про  українську мову та пограла з учнями в цікаві  ігри. Діти прийняли участь в акції "Слово-шкідник" та зробили міні плакат "Нас єднає мова!". Дітям сподобалася підбірка цікавинок про мову.

Здобувачі освіти 5-9 класів Дубівського та 9 класу Червонополянського  закладів освіти писали диктант «Мова-духовне надбання народу»,  провели вікторину у 5-6 класах «Подорож океаном рідної мови». Для початкових класів восьмикласники провели виховний захід «Мова рідна – слово рідне».

Старолукянівські школярі взяли   активну участь у  мовній  вікторині «Це мова моя, це мова моєї країни», а п’ятий  клас Червонополянського закладу освіти  на інтегрованому уроці з української мови та історії «Використання синонімів у мовленні. Україна козацька»  подорожували козацькими стежками.

Міжнародний день рідної мови закликає захищати всі мови, навіть ті, якими розмовляють малочисельні народи.

Бережіть та шануйте рідну мову!

Методист                                                                     Людмила  Сіменович