Тиждень біології у Костянтинівському закладі освіти

Щорічно в Костянтинівському закладі освіти проводяться предметні тижні. Вони є ефективною формою позакласної роботи,  яка активізує пізнавальну діяльність учнів, сприяє покращенню засвоєння навчальної програми, розширює кругозір, вчить їх працювати індивідуально та в групах, досліджувати, спостерігати, аналізувати.

Нещодавно у закладі освіти пройшов тиждень біології, основною метою  якого було: виховання  любові до предмету; визначення учнів, у яких інтерес до біології уже сформувався; залучення  уваги тих школярів, який предмет не знають і цікавляться ним мало; розширення знань вихованців у різних ділянках цієї науки. Крім того, тиждень біології  став  спільною справою, яка згуртувала школярів, розкрила їх таланти, навчила діяти дружно й організовано, допомогла встановити звязки між різними віковими групами.

Відкриття  предметного тижня  відбулося на шкільній лінійці, де озвучено заходи, визначена мета та узгоджений час їх  проведення.

Для розвитку творчих здібностей та виховання любові до природи, бережливого ставлення до оточуючого середовища проведено  конкурс на створення буклетів на тему «Екологічні проблеми рідного краю».

Проведення інтелектуального конкурсу «Розумники» і  «Розумниці» спонукало учнів  4 класу до актуалізації знань про природу.  Під час змагання  діти розгадували кросворди у загадках, згадували народні прикмети, показали свої знання з курсу природознавства. За підрахунками журі перемогла команда «Розумниці».

У рамках  тижня визначено «Кращого знавця біології» в 5-11 класах. Ними стали: Розсолов С.(5кл); Мельниченко З. (6кл); Козлова В. (7кл), Циганов В. та Кононов М. (8кл), Фомічова Д.(9кл); Здоровець Л. (10кл), Єрмак А. (11кл).

Зацікавили дітей змагання проведені у формі квесту. Переможцями стали команда «Зернятко» (2 клас,«Пошук скарбів»), команда «Листок» (6 клас, «Біологія рослин»), а серед старшокласників - команда  11кл. у квесті «Біологічні розсипи».

Цікаво пройшло змагання КВК між командами  учнів 7 класу, під час якого учні презентували емблеми, девізи, розгадували головоломки, шаради, відповідали на питання біологічної тематики. Перемогу здобула команда «Діамант».

Інтелектуальна гра «Що? Де? Коли?» для учнів  11 класу визначила індивідуальні знання кожного учня з біології, перевірила  кмітливість, увагу, фантазію, вміння зосереджуватися, діяти у нестандартних ситуаціях.

З метою залучення  здобувачів освіти до проблеми  збереження чистоти довкілля, поширення знань про надання другого життя використаним речам та предметам, проведено конкурс «Одяг із вторинної сировини».

У конкурсі прийняли участь учні 5-11 класів.  Створюючи модельні образи, учні використали різноманітну вторинну сировину: пластикову плівку, пакети, тарілки, стакани, паперові серветки, газети, фольгу  тощо. Під музичний супровід та бурхливі аплодисменти школярі демонстрували свої моделі  індивідуально і групами. Першість отримали: Руссу Тіна, учениця 5 класу, за модель випускної сукні та Кравченко Ірина (8 клас) за   чорну вечірню сукню.

Любителів домашніх тваринок зібрала виставка «Вушко, лапка, хвостик». Учні мали змогу показати всім присутнім своїх домашніх друзів: собачок, котів, акваріумних рибок,  крихітних хом’ячків, довговухих кролів, морських свинок, крис тощо.

Крім того,  протягом  тижня, учні мали можливість дізнатися цікаву інформацію про людський організм, розгадували загадки, ребуси, навчалися економити  воду, електроенергію.

Яскравим завершенням тижня біології був конкурс для старшокласників «Найрозумніший біолог школи». У конкурсі взяли участь по три претенденти на перемогу із 9-11 класів.  Подолавши три  складних раунди, звання «найрозумніший» здобула Єрмак Анастасія, учениця 11 класу.

Підсумки тижня біології оголошено на   загальношкільній лінійці, де переможці  конкурсів і змагань отримали  грамоти та солодкі подарунки.

Л.Онищук, вчитель біології