26 лютого - День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя
26 лютого 2014 року в Сімферополі, поруч з приміщенням Верховної Ради АР Крим, пройшов багатотисячний мітинг
на підтримку територіальної цілісності України та проти проведення позачергового засідання Верховної Ради АР Крим. На засіданні, за задумом окупантів, мало б ухвалитись рішення, що просувало так званий “вихід” Криму зі складу України.
Тисячі українських та кримськотатарських активістів зірвали тоді окупаційний сценарій щодо імітації “легального” початку окупації українського Криму Росією. Тисячі активістів і небайдужих громадян виражали свою незгоду із діями проросійських політиків, чия співпраця із незаконними парамілітарними формуваннями свідчила про підготовку до збройного захоплення півострова Російською Федерацією. Таким чином 26 лютого жителям Криму вдалося не допустити позачергового засідання Верховної Ради АР Крим та перегляду статусу автономної республіки у складі України. Багатотисячний мітинг українських та кримськотатарських активістів зірвав сценарій РФ з уявної легітимізації рішення про окупацію Кримського півострова.
Детальніше можна прочитати за посиланням: https://rusaggression.gov.ua
У 2020 році Президент України Володимир Зеленський видав Указ №58/2020, яким встановив 26 лютого Днем спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.
З 2021 року реалізується низка заходів на державному рівні, розроблена візуальна айдентика цього дня та здійснюється висвітлення в інформаційному просторі теми боротьби за звільнення всіх наших окупованих територій. року в Україні відзначатимуть 11 років спротиву окупації Криму та початку війни, яку розгорнула Росія проти України.
Війна Росії проти України розпочалась не 3 роки тому, а 11 років — з окупації Криму
26 лютого — це день, який покликаний згадати та вшанувати відвагу та нескореність тисяч жителів Кримського півострова, які в цей день у 2014 році вийшли у Сімферополі на мітинг задля підтримки територіальної цілісності України. В цю дату ми також віддаємо шану тим, хто і сьогодні продовжує чинити опір окупантам на півострові, щоденно ризикуючи бути затриманим за проукраїнську позицію та нестримну віру в деокупацію Криму.