A A A K K K
для людей із порушенням зору
Костянтинівська сільська територіальна громада
Херсонська область, Каховський район

Порядок розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки

Дата: 23.12.2021 08:35
Кількість переглядів: 1090

Алгоритм розробки проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки

Проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок або проект відводу землі представляє собою  технічну документацію, яка розробляється  у разі зміни цільового призначення земельних ділянок або формування нових земельних ділянок. Проект відводу землі є першочерговим етапом для оформлення права власності на землю. Розробка проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки складається з 5 послідовних кроків.

1.Отримання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки

Для отримання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки у власність необхідно звернутись з клопотанням (заявою) до однієї з таких організацій:

 • місцевої (сільської, міської) ради, якщо земельна ділянка знаходиться в межах населеного пункту;
 • районної державної адміністрації, якщо земельна ділянка знаходиться поза межами населеного пункту;
 • обласного управління Держгеокадастру, якщо земельна ділянка поза межами населеного пункту та належить до категорії земель сільськогосподарського призначення.

До заяви необхідно додати:

 • викопіювання із затвердженого генерального плану населеного пункту або детального плану території (є загальнодоступним та надається відповідною місцевою радою на запит заінтересованих осіб);
 • графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування та розмір земельної ділянки;
 • копію паспорту;
 • копію ідентифікаційного номера.

Протягом 1 місяця один з вищезазначених органів повинен розглянути заяву та  надати дозвіл на розробку проекту відведення земельної ділянки або вмотивовану відмову в її наданні. Послуга надається безоплатно.

Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування земельної ділянки вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, а також генеральних планів населених пунктів, іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку (стаття 123 Земельного кодексу України).

 

2. Виготовлення та погодження проекту відведення земельної ділянки

З отриманим  дозволом на розробку проекту відведення земельної ділянки необхідно звернутись  до землевпорядної організації  в штаті якої працюють сертифіковані інженери-землевпорядники та інженери-геодезисти з метою розробки, погодження проекту землеустрою та реєстрації ділянки в Державному земельному кадастрі.

Проект відведення земельної ділянки розробляється на основі завдання, затвердженого замовником, що є невід’ємною частиною договору на проведення відповідних робіт. Типовий договір про розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки затверджено Постановою Кабінету міністрів України № 266 від 04.03.2004 року (Ознайомитись з типовим договором можна за посиланням  bit.ly/2OL59zw).

Розроблений проект землеустрою повинен бути погоджений з:

 • місцевим управлінням Держгеокадастру;
 • місцевим відділом архітектури та містобудування;
 • іншими організаціями (органи лісового господарства, охорони культурної спадщини, екології  тощо) в окремих індивідуальних випадках.

3. Реєстрація земельної ділянки в кадастрі (ДЗК)

Для реєстрації земельної ділянки в земельному кадастрі (ДЗК) необхідно надати місцевому управлінню Держгеокадастру  наступні документи:

 • заяву встановленого зразка;
 • погоджений та затверджений проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки;
 • спеціальний електронний обмінний файл (XML-файл). Електронний документ з даними про земельну ділянку, які підлягають внесенню до Державного земельного кадастру (розробляється землевпорядною організацією та подається на оптичному диску, у випадку відсутності інформації про земельну ділянку в Публічній кадастровій карті).

Послуга надається безоплатно протягом 14 днів з дня отримання документів в порядку черговості.

Під час  реєстрації земельної ділянки у ДЗК, державний кадастровий реєстратор присвоює земельній ділянці кадастровий номер. За результатами реєстрації видається витяг із кадастру (ДЗК), який в подальшому буде підставою для реєстрації права власності на земельну ділянку.

4. Затвердження проекту відведення земельної ділянки

На передостанньому етапі необхідно звернутись до того  ж органу, який надавав дозвіл на розробку проекту землеустрою, за рішенням про затвердження проекту землеустрою та отримати рішення про  затвердження проекту відведення земельної ділянки. Таке рішення повинно бути прийнято протягом 14 днів з моменту подання погодженого проекту землеустрою.

У разі якщо проект землеустрою підлягає обов’язковій державній експертизі землевпорядної документації, погоджений проект подається Комісією до відповідного органу земельних ресурсів для здійснення такої експертизи.

5. Реєстрація права власності на земельну ділянку в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно

Для отримання свідоцтва (витягу) про право власності на земельну ділянку необхідно звернутись в ЦНАП або до нотаріуса за місцезнаходженням земельної ділянки та подати наступний пакет документів:

 • оригінал рішення місцевої ради про затвердження проекту землеустрою;
 • оригінал витягу з ДЗК про реєстрацію земельної ділянки;
 • копія паспорту;
 • копія ідентифікаційного номера;
 • квитанції про оплату послуг реєстрації.

В результаті реєстрації права власності на земельну ділянку видається свідоцтво та витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, яке підтверджує право власності на землю.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Чи задоволені Ви роботою депутатів Вашого округу?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь