Скористайтеся проектом «Дія.Цифрова освіта» та особисто визначіть свій рівень цифрової грамотності

Дата: 19.07.2021 11:24

ДІЯ

Міністерство цифрової трансформації запустило національний проект з цифрової грамотності Дія.Цифрова освіта.

З березня 2021 року була прийнята Національна концепція розвитку цифрових компетентностей до 2025 року. Також, Мінцифра оприлюднила Рамку цифрової компетентності для громадян України https://bit.ly/3rBs8KL.

Це інструмент, створений для того, щоб покращити рівень цифрових компетентностей українців, допомогти у створенні державної політики та плануванні освітніх ініціатив, спрямованих на підвищення рівня цифрової грамотності та практичного використання засобів і сервісів ІТ-технологій конкретними цільовими групами населення.

Міністерство цифрової трансформації вперше запустило національний тест на цифрову грамотність – Цифрограм. Цей тест надав можливість кожному громадянину дізнатись особисто свій рівень цифрової грамотності та, за потреби, додати сертифікат про проходження тесту до свого резюме на порталах з пошуку роботи. На сьогоднішній день, вже більш ніж 155 тисяч користувачів почали проходити Цифрограм, а майже 70% — отримали сертифікати,

У тесті визначено 30 цифрових компетентностей, які вимірюються за шістьма сферами;

• Основи комп’ютерної грамотності
  • Інформаційна та медіаграмотність — вміння працювати з даними.
  • Створення цифрового контенту,
  • Комунікація і взаємодія у цифровому суспільстві.
  • Безпека у цифровому середовищі.
  • Вирішення технічних проблем — навчання впродовж життя у цифровому суспільстві.