ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ПРО ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЇ З 1 ЛИПНЯ

Дата: 14.07.2020 08:48

Відповідно до Закону «Про Державний бюджет України на 2020 рік» із 1 липня підвищився розмір прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб до 1 712 гривень (збільшився на 74,00 грн). У зв'язку з цим органами Пенсійного фонду перераховано мінімальні пенсійні виплати та надбавки і підвищення до пенсій, розмір яких залежить від прожиткового мінімуму

Перераховано мінімальні пенсії за віком, по інвалідності, у зв’язку із втратою годувальника відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

Також, перерахована доплата за понаднормативний стаж (за кожний повний рік понад 25 (35) років для чоловіків та понад 20 (30) років для жінок), яка визначається у відсотках від мінімального розміру пенсії, у разі, коли основний розмір пенсії є більшим за мінімальний.

Переглянуто розміри надбавок та підвищень до пенсій, які визначаються від розміру прожиткового мінімуму, а саме:

- підвищення ветеранам війни;

- підвищення жертвам нацистських переслідувань;

- надбавка на утриманців відповідно до «військового» Закону;

- статусні підвищення особам, яким виповнилося 100 років;

- пенсії за особливі заслуги перед Україною;

- державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни;

- пенсії за особливі заслуги перед Україною, які нараховується понад мінімальні пенсійні виплати.

Мінімальний розмір пенсії непрацюючих осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», з 1 липня становить 5 136 грн (1 712 грн х 3).

Це ті працівники, які відпрацювали на підземних роботах не менше 15 років (для чоловіків) та 7,5 року (для жінок), розмір пенсії яких встановлюється згідно із Законом не нижче трьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, що втратили працездатність.

З 1 липня мінімальний розмір пенсії у зв’язку із втратою годувальника, призначеної відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» на одного утриманця не може бути меншим ніж 1 712,00 грн; на двох утриманців – 2 054,4 грн (1 712 грн х 120%); на трьох і більше утриманців – 2 568,00 грн (1 712 грн х 150%).