Костянтинівська сільська територіальна громада
Херсонська область, Каховський район

Звернення голови Херсонської облдержадміністрації Андрія Гордєєва

Дата: 08.01.2019 16:00
Кількість переглядів: 685

АНДРІЙ ГОРДЄЄВ: «2018 рік був для Херсонщини успішним і результативним»

 
Дорогі земляки!

2018 рік для Херсонщини й України в цілому був повен викликів як внутрішнього, так і зовнішнього характеру. Проте це не зламало наш український дух, а навпаки ми стали ще згуртованішими. Саме ця єдність людей дозволиланам подолати труднощі. І разом з цим, ми крок за кроком нарощували економічний потенціал області та залучали інвестиції у регіон.

Чим може пишатися Херсонщина? Які її основні досягнення та здобутки?

РОЗПОЧНЕМО З ІНВЕСТИЦІЙ

Незважаючи на те, що область межує з окупованим Кримом, нам вдається залишатися інвестиційно привабливим краєм для закордонних партнерів і національного приватного сектору. В поточному році реалізовано понад  30 інвестиційних проектів на загальну суму близько 6,5 млрд грн, за результатами чого створено 740 нових робочих місць. Слід зазначити, що найбільша кількість інвестпроектів припадає на енергетичну галузь. Так, за 2018 рік введено в експлуатацію 15 фотоелектричних станцій загальною потужністю 155 МВт, на завершальних етапах будівництва перебувають ще 4станції потужністю 30 МВт.

Фото без опису

(Фотогальванічна електростанція «Рубанівка» у Великолепетиському районі поблизу села Рубанівка)

Крім того, в області збільшуються обсяги використання енергії вітру. За моїм дорученням у 2018 роцібуло створено робочу групу з питань супроводження реалізації інвестиційних проектів у галузі відновлюваної енергетики на територіях Генічеського, Каланчацького, Новотроїцького та Чаплинського районів. Ми очікуємо,що в результаті проведеної роботи                         у 2019 році компанія «Віндкрафт» завершить будівництво Новотроїцької ВЕС загальною потужністю 69,3 МВт, а також розпочне зведення Овер’янівської, Каланчацької та Чаплинської ВЕС сумарною потужністю 669,3 МВт.

Робота щодо залучення інвестицій в область тривала навіть під час воєнного стану. У цей період Херсонщину відвідали представники китайської «Shenwu Technology Group Corporation» та канадської «Projex International Inc.» компаній, які зацікавлені у будівництві сміттєпереробного заводу та з якими укладено меморандум про співпрацю. Реалізація цього проекту дозволить зберегти екологію області, а також створити нові робочі місця.

Воєнний стан в області не завадив відкриттю нових підприємств. Зокрема, у Каховці товариством з обмеженою відповідальністю «ТЕРРА ТАРСА Україна» запущено виробництво з виготовлення рідких мінеральних добрив. Крім того, триває будівництво другої частини заводу, відкриття якої заплановано на 2019 рік. Компанія вже вклала понад 1 млн дол. США, а за     2018 рік нею сплачено до бюджетів різних рівнів понад 82 млн грн податків. Тому закликаю всіх представників органів державної влади та місцевого самоврядування максимально сконцентрувати увагу на інвестиційних проектах, щоб у непростий для країни час Херсонщина розвивалася і створювалися нові робочі місця.

Фото без опису

(Голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв інспектує виробничі потужності з приготування рідких мінеральних добрив ТОВ «ТЕРРА ТАРСА Україна» у Каховці)

 

ХЕРСОНЩИНА ОТРИМАЛА НОВІ ШКІЛЬНІ АВТОБУСИ ТА АВТОМОБІЛІ ШВИДКОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

Уже стало доброю традицією наприкінці року передавати новий транспорт у райони для тих, хто потребує його понад усе. А це школи та медичні установи. За 2018 рік передано 17 транспортних засобів, наступного року плануємо закупити не меншу кількість. Також комунальному закладу «Обласний територіальний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Херсонської обласної ради було передано 5 санітарних спеціалізованих автомобілів. Придбані спеціалізовані санітарні автомобілі оснащені новітнім сучасним медичним обладнанням, відповідають національним стандартам України та технічному регламенту Директиви Ради ЄС, що свідчить про їх екологічну, технологічну безпеку, надійність та якість.

 

Фото без опису

  (Передача шкільних автобусів для районів та ОТГ Херсонщини)

Фото без опису

(Голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв разом з працівниками КЗ «Обласний територіальний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Херсонської обласної ради)

 

БЮДЖЕТ ХЕРСОНЩИНИ НА 2019 РІК – ПОНАД 6 МЛРД ГРН

Бюджет області на 2019 рікє збалансованим і розробленим на підставі державного. Наступного року ми продовжимо закупівлю шкільних автобусів для районів, а також облаштування нового освітнього простору для школярів, які навчаються у Новій українській школі. Разом з тим, до бюджету закладено кошти на розвиток спорту: на Херсонщині продовжується реалізація програми «футболізації», і в 2019 році ми плануємо відкрити ще 15 майданчиків зі штучним покриттям.

Фото без опису

(Футбольний майданчик зі штучним покриттям у смт Новотроїцьке на стадіоні  «Старт» ім. О.М. Пуляєва).

Одним з першочергових завдань у сфері охорони здоров’я залишається добудова центру реабілітації для учасників бойових дій. Також на 2019 рік передбачено кошти для придбання обладнання,якого потребує Херсонський обласний онкологічний диспансер, а також для закупівлі автомобілів екстреної медичної допомоги. Буде продовжено реформу охорони здоров’я щодо створення електронної бази всіх пацієнтів. Ми запустимо сервер бази даних і в 2019 році забезпечимо пацієнтів електронними картками, а це більше1 млн осіб по області.

Також в обласному бюджеті передбачено 5 млн грн на зрошення.

Крім того, буде приділено належну увагу й автомобільним шляхам області: на 2019 рік запроектовано відремонтувати  більше 100 км доріг державного значення. Пріоритет надаватиметься автошляхам у напрямку морського узбережжя – це Р-57, М-14.  Також буде враховано і проблемну ділянку автодороги Берислав – Мар’янське, де розпочнеться ремонт двох мостів. Дві балки, Каїрська і Миловська, на дорозі Т-04-03 – це проблема номер 1. На всі зазначені роботи необхідно близько 1,5 млрд грн.

Так само бюджетом передбачено продовження фінансування робіт з будівництва мостопереходу по просп. Адмірала Сенявіна – вул. Залаегерсег у місті Херсоні: безпосереднє завершення І черги та корегування проекту по                    ІІ та ІІІ чергах у частині зменшення вартості робіт.

Фото без опису

(Триває будівництво шляхопроводу по проспекту Адмірала Сенявіна і вулиці Залаегерсег )

ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ

За висновками експертів, реформа децентралізації стала локомотивом змін у державі, рушійною силою в розбудові територій. На сьогодні в області створено 30 сільських і селищних об’єднаних територіальних громад, до складу яких увійшли 103 сільські, селищні та міські територіальні громади. Таким чином, вже 63,5% жителів належать до спроможних територіальних громадах області. Херсонщина отримала з державного фонду регіонального розвитку 459 млн грн, а це у свою чергу дало можливість покращити стан інфраструктури, від чого значною мірою залежить привабливість регіону для інвесторів.

ЗАХИСТИМО СВІЙ ДІМ – ЗАХИСТИМО УКРАЇНУ!

Під час воєнного стану, який на Херсонщині офіційно тривав 30 днів, а фактично втакому режимі область живе з 2014 року, було розгорнутопотужну територіальну оборону. Так, військовозобов’язані, що входять до складу територіальної оборони Херсонщини, пройшли10-денний цикл тактичних навчань, у ході яких освоїли теоретичний курс та відпрацювали практичні навички, зокрема щодо охорони та оборони стратегічно важливих державних об’єктів. Мужні оборонці Херсонщини продемонстрували влучність і швидку реакцію на ворога. Нагадую, що дані збори – це не мобілізація і не призов, а позапланові навчання, якi сприяли згуртуванню вiйськового колективу, накопиченню практичного досвiду для обороноздатностi нашої країни. Це не було для нас чимось складним або чимось новим. Адже традиційно в області проводиться Єдиний день стрільця. Крім того, запроваджено навчання рот територіальної оборони у вихідні,а вже у вересні 2018 року булосформовано 124-ту бригаду територіальної оборони Херсонської області та організовано її масштабні збори.

Хочу висловити щирі слова вдячності керівництвуоперативного командуванню «Південь», обласного військового комісаріату, відповідних  структурних підрозділів обласної державної адміністрації, головам районних державних адміністрацій та всім захисникам області, які проявили патріотизм, згуртованість і високий рівень мобілізації під час проведення тактичних навчань. Ворог має розуміти, що не можна йти далі в нашідомівки, в наші міста і села!

Фото без опису

(Голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв разом з військовозобов’язаними взяв участь у відпрацюванні дій при захоплені будівлі з використанням димових шашок)

Підбиваючи підсумки року, твердо кажу,що завдяки спільній командній роботі2018-й був для Херсонщини успішним і результативним. Варто відзначити підтримку народних депутатів України від нашого регіону та інших небайдужих парламентарів, які всебічно відстоюють інтереси області. Особливі слова вдячності – Президентові України Петру Олексійовичу Порошенку за небайдужість та постійну увагу до Херсонщини. А також за те, що незважаючи на напружений графік, Глава держави завітав з робочим візитом до Херсона напередодні Дня захисника України і взяв участь в урочистій церемонії посвяти курсантів Херсонської державної морської академії.


Фото без опису

(Голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв разом з Президентом України Петром Порошенко під час заходу «Естафета морських поколінь» на набережній ім. О. Федорова)

 

Фото без опису

(Президент України Петро Порошенко одягає курсантам-першокурсникам ХДМА формені комірці – гюйси)

ЯКИМ БУДЕ НАСТУПНИЙ РІК ДЛЯ ХЕРСОНЩИНИ?
Хочеться, щоб 2019 рік був роком миру та перемог, а ще достатку і добробуту. Нехай у світлі зимові свята кожен з нас повірить у диво, зробить крок назустріч добрим справам і здійснить хоча б одну заповітну мрію!
Вітаю з новорічними та різдвяними святами наших захисників, ангелів-охоронців, які боронять державний кордон. Знайте, що вас завжди чекають вдома живими і здоровими. А мирним жителям у Новому році бажаю єдності, адже ми маємо разом йти до спільної мети.
Міцного здоров’я кожному в Новому 2019 році!
З Новим роком та Різдвом Христовим, дорогі земляки!

 
З повагою, голова Херсонської обласної державної адміністрації  
Андрій Гордєєв

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Створення нового проекту

Ви можете вказати варіанти відповідей для голосування, якщо це потрібно.

Додати файл
Додати файл
Додати файл
Додати файл
Увага! З метою недопущення маніпуляцій суспільною думкою редагування ТА ВИДАЛЕННЯ даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту.

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.

Погоджуюсь на передачу персональних даних