ПЕНСІЙНИЙ ФОНД ІНФОРМУЄ!

Дата: 31.08.2018 08:23

ПЕНСІЙНИЙ ФОНД ІНФОРМУЄ!

Виїзний прийом в рамках співпраці з Костянтинівською сільською  об’єднаною територіальною громадою

В рамках співпраці з об’єднаними територіальними громадами та з метою роз’яснення пенсійного  законодавства, згідно затвердженого графіку прийому громадян 30 серпня 2018 року  в приміщенні Костянтинівської сільської ради  завідувачем Горностаївського сектору обслуговування громадян  головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області Онищук Аліною разом з директором Горностаївської районної філії Херсонського обласного  центру зайнятості Сулімовською Антоніною було проведено  виїзний прийом громадян Костянтинівської об’єднаної територіальної громади з питань пенсійного забезпечення.

Під час прийому було надано роз’яснення щодо змін в пенсійному забезпеченні у зв’язку з набуттям чинності Закону України ”Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій”, а саме про осучаснення пенсійних виплат з урахуванням показника середньої заробітної плати по Україні за 2014-2016 роки, який дорівнює 3764,40 грн., про умови призначення пенсії за віком, про підвищення мінімального страхового стажу для призначення пенсій, про умови перерахунку пенсії по додатково напрацьованому стажу. Повідомлено, що Законом України “Про  Державний бюджет України на 2018  рік” протягом  поточного року передбачено підвищення соціальних стандартів двічі: з липня та грудня.  В результаті зміни прожиткового мінімуму для різних категорій осіб проводяться  відповідні перерахунки пенсійних виплат. Так,  з 1 липня поточного року показник прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність,  становить  1435,00  грн.

Також було висвітлено питання  роботи “Школи майбутніх пенсіонерів”, наголошено на важливість завчасного звернення майбутніх пенсіонерів до Пенсійного фонду для проведення правової оцінки та належного оформлення документів для призначення пенсії.

В рамках співпраці було проведено зустріч з працівниками Костянтинівської сільської ради, на якій  було обговорено питання реалізації соціальних проектів та перспектив розвитку громади після втілення їх в життя, питання співпраці в організації громадських робіт, що мають суспільно - корисний характер, наголошено про необхідність повідомляти сектор у разі працевлаштування   пенсіонерів, для запобігання  виникнення переплат пенсійних коштів, поставлено акцент на легальній задекларованій праці, яка забезпечує трудові права і соціальні гарантії. Також було запропоновано зареєструватись на Веб- порталі Пенсійного фонду України для контролю за сплатою внесків.

Наприкінці зустрічі було надано вичерпні відповіді на всі запитання, розповсюджено буклети з пенсійної тематики.