Мусульмани відзначають одне з головних ісламських свят Курбан-Байрам або свято жертвоприношення.

Дата: 22.08.2018 13:16

Курбан-Байрам святкують протягом 5 днів. Дату обчислюють від іншого ісламського свята (Ураза-Байрам), що відзначається на честь закінчення поста у Рамадан. Через 70 діб після нього настає Курбан-Байрам. У григоріанському календарі його дата щорічно змінюється.

Таким чином, в 2018 році Курбан-Байрам почнеться ввечері 21 серпня, а завершиться 25 серпня. В ісламських країнах свято є офіційним вихідним днем.

Що за свято?

Свято жертвоприношення сходить до історії випробування пророка Ібрахіма жертвоприношенням на честь Аллаха. Як розповідається в Корані, до Ібрахіма прийшов Джабал, янгол, і передав від Аллаха веління принести в жертву сина. Будучи побожним, Ібрахім підкорився велінню Всевишнього і став готуватися до приношення в жертву свого сина Ісмаїла.

Ісмаїл, дізнавшись про свою долю, також не став опиратися, оскільки був слухняний і батькові, і Богу. Однак в останній момент, коли жертовний кинджал уже був занесений, Аллах зробив так, що син Ібрахіма не був заколот. Згодом замість нього на заклання був відправлений баран. Ібрахім же був благословенний, оскільки віра його пройшла випробування.

У свято мусульмани здійснюють омивання і вбираються у святковий одяг, особливо важливо, щоб наряди були світлих тонів. Вранці віруючі збираються в мечетях, а під час прогулянки до храму слід повторювати про себе спеціальний такбир. У мечеті читається особлива молитва приурочена до торжества, а потім ведеться проповідь.

Після ранкової молитви, вже за межами мечеті, в спеціально відведених місцях здійснюється обряд жертвоприношення.