Екологічна гра –квест для батьків та дітей
Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй, прийнявши резолюцію 47/193 від 22 лютого 1993 року, проголосила 22 березня Всесвітнім днем водних ресурсів.
Основна ціль проведення Всесвітнього дня водних ресурсів – це інформувати суспільство про важливість охорони і збереження прісної води, та водних ресурсів в цілому.
20 березня у 5 класі Костянтинівського закладу поної загальної середньої освіти відбулася родинна зустріч, яка стала поштовхом для росту свідомості учнів та батьків у питаннях використання води, величезної важливості водних ресурсів для підтримання життя на Землі, формування культури водовикористання, виконання правил особистої гігієни.
Перед присутніми виступили учні 5 класу Лємєшова Дарина та Дмитренко Даніїл зазначивши, що природа –це джерело доброти, а піклування про неї роблять людину добрішою. Щоб зберегти природу, потрібно її знати і любити. Спілкування з нею дає людині радість. Тому, що вона — це невичерпне джерело краси, яка не може залишити байдужою навіть найчерствішу людину . Травинка, що вперто пробивається крізь сірий асфальт, громаддя гір, ширяння орла або політ бджоли, нічні співи солов'я або вигин лебединої шиї, безодня нічного зоряного неба , грайливі струмочки, безкраї води морів, айсберги , що зберігають прісну воду — все несе в собі невичерпний заряд краси. І все це таке близьке і дороге людському серцю. Водою, яка немає ні смаку, ні кольору, ні запаху, яку неможливо описати, теж насолоджуються. Не можна сказати, що вода необхідна для життя: вона - саме життя.
Класний керівник Онищук Л.М. запросила всіх долучитися до заходів, присвячених Всесвітньому дню води і прийняти участь у квесті.
Команду батьків «Океан» очолила бабуся учениці Трачкар Лали Новохижня Наталя Дмитрівна, а команду учнів «Струмочок» Дмитренко Даніїл.
На першій станції учасники озброїлися девізами, прикріпили емблеми та обмінялися привітаннями.
На наступних станціях змагалися у знаннях прислів’їв та приказок про воду, художній майстерності під час зображення «портрету молекули води».Відповідали на «хитромудрі запитання», розшифровували закодовані вислови проводу, вирушали в екологічні подорожі по річках України, використовуючи географічні карти. На станції «Економічній» за допомогою фільтрувального паперу, воду очищували, а потім по черзі члени команд , як можна обережніше, переносили її із одної посудини в іншу. На станції «Особиста відповідальність»,учасники вносили свої пропозиції при складанні пам’ятки «Збереження води в побуті»
При виконанні завдання команди отримували пазл, а по завершенні гри склали загальні картинки. Команда «Океан»- про значення води в житті людини, а «Струмочок» - три агрегатні стани речовини.
У ході квесту жодна команда не поступалася одна одній, кожен гравець намагався внести свій вклад у загальну перемогу. Тому перемогла дружба.
За бажання отримувати нові знання, прагнення до перемоги, вміння підтримувати один одного молодші учасники квесту – члени команди «Струмочок» отримали солодкі подаруночки.
Цього разу родинна зустріч нагадала кожному із нас про необхідність дбайливо ставитись до природи, раціонально використовувати водні ресурси нашої Херсонщини. Це не лише покращить екологічну ситуацію, але й створить прекрасний настрій, принесе величезне моральне задоволення, викличе почуття поваги до себе та інших. Проблеми навколишнього середовища і зокрема водних ресурсів, повинні турбувати всіх нас. Щоб не зміліли джерела України, а люди не збідніли душею.
Л.М.Онищук, вчитель біології.