Уроки духовності

Не може ніхто, ніщо  і ніколи знищити віру людини, бо серцевина її –любов. Любов до Бога, до ближнього, природи, до людини, її окрасою, яка є вінцем усього живого на землі. Вона сама вибирає між добром і злом, пам’ятаючи, що треба залишити на землі добрі справи для нащадків, своїх рідних, які будуть пам’ятати про неї, і, може, пом’януть, як писав Т.Шевченко «незлим тихим словом ».

Ми сьогодні помічаємо,  як часто руйнуються поняття честі й обов’язку, втрачаються ідеали добра і правди. Молоде покоління турбує  питання       «В ім’я чого жити ?». Щоб допомогти їм знайти відповідь на це питання, яке належить до розряду вічних, у закладі викладається курс християнської етики. Саме на цих заняттях школярі замислюються, як пізнати мудрість життя, його непрості закони, вивести на чисту воду зло і в кого слід питати поради та від кого чекати допомоги в тяжкі хвилини життя.

Про позитивне значення уроків християнської етики свідчить прохання учнів та згода їх батьків відвідувати храм Божий .

Так, 8 листопада, в день святого Великомученика Димитрія та в переддень вшанування пам’яті преподобного Нестора  - літописця, ченця Києво-Печерського монастиря, від якого і почалася писемна українська мова, учні 5-11 класів побували на молебні у храмі Рівноапостольного Володимира, яку провів отець Миколай.

Свічки у руках школярів – це свідчення рівня їх духовності, бажання звернутися до Бога за мудрістю, яка так необхідна в житті кожному, та попросити радості в щоденному житті, миру на землі, а також вияв прагнення дітей стати добрими, милосердними  людьми. Слова отця Миколая, як насіння, кинуте в землю, з часом дасть добрі сходи людяності та чуйності в душах вихованців.

Ведмедьова Г.В., директор

Червонополянського ЗПЗСО.